

Misiaki i Jeżyki wspólnie, po raz pierwszy wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt „Misiaczek”. Teatr przywitał ich uśmiechniętymi aktorami oraz wygodnymi, kolorowymi poduszkami. Przyglądając się małym widzom, możemy zdecydowanie stwierdzić, że przedstawienie bardzo dzieciom się podobało. Dużo emocji było w serduszkach naszych dzieci w trakcie bajki. Śmiechem reagowały na zabawne sytuacje z Misiaczkiem w roli głównej, podpowiadały aktorom co muszą zrobić, aby uśpić niesfornego Misiaczka, a ciszą, podczas słuchania kołysanki dla Misiaczka. Niektóre z naszych przedszkolaków same chętnie skorzystałyby z małej drzemki na wygodnej podusi. Po spektaklu i wspólnych fotografiach z aktorami, przeszliśmy do „Piwnicy Lalek” czyli teatralnego muzeum. Tam mogliśmy obejrzeć najstarsze teatralne lalki, rekwizyty wykorzystywane do spektakli, kostiumy i fragmenty teatralnych dekoracji. Nie wszystko dzieciom się podobało, ale warto było zobaczyć jak wiele elementów jest potrzebnych, aby przedstawienie było ciekawe i niosło ze sobą odpowiedni nastrój.
Z całą pewnością to nie była nasza ostatnia wizyta w teatrze, już wiemy co teatr ma nam do zaoferowania, więc chcemy jeszcze nie raz pobyć w tym zaczarowanym świecie.
Troskliwe Misie i Jeżyki



















