

3 czerwca grupa Kotków po raz drugi wybrała się do Filii nr 15 Książnicy Podlaskiej. Pani bibliotekarka zapoznała nas z tradycyjną japońską sztuką teatralną kamishibai. Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10-16 piękne ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.
Podczas dzisiejszego spotkania poznaliśmy bajkę „Kotka Psotka” autorstwa Beaty Gabrat. Mogliśmy posłuchać z jakimi przygodami musiała zmierzyć się tytułowa bohaterka. Piękne ilustracje sprawiły, że choć na chwilę mogliśmy wejść w koci świat i zobaczyć go kocimi oczami. Na naszych twarzach widać było duże zaangażowanie w słuchaną opowieść. Chętnie też odpowiadaliśmy na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu, co pozwoliło nam uporządkować wszystkie przygody Psotki.
Po magicznym spotkaniu z Kotką Psotką przypomnieliśmy sobie inne znane koty z bajek. W końcu nazwa grupy zobowiązuje! 🙂 Mieliśmy też świetną okazję, aby obejrzeć inne książki o kotach, w szczególności te, których jeszcze nie znaliśmy. A w dalszej części przystąpiliśmy do wyklejania kawałkami kolorowego papieru przygotowanego konturu kota. Była to świetna zabawa, która wymagała skupienia na swojej pracy.
To niezwykle ciekawe spotkanie nie tylko przypomniało nam, że należy dbać o nasze czworonogi, ale również dało nam możliwość obcowania z książką w niekonwencjonalny sposób.
Małe i Duże Kociaki

























