

Cóż, wakacje się skończyły, ale kto by się tym martwił kiedy w Tęczowym czeka tyle atrakcji. Troskliwe Misie wróciły do przedszkola w niezmienionym składzie i szybko oswoiły się z nową sytuacją. Po pierwsze zmieniły swoją dotychczasową salę na dużo przestronniejszą, a po drugie przestały już być najmłodszą grupą w przedszkolu. Uznaliśmy, że warto wykorzystać nasz duży metraż oraz chęć nawiązywania nowych znajomości i zaprosić do naszej sali dzieci z grupy „Jeżyki”. Misiowi wysłannicy: Iga i Jędruś, wrócili z wiadomością, że zaproszenie zostało przyjęte i sąsiedzi chętnie nas odwiedzą.
Integracja, jak zawsze na początku przebiegała z pewną nieśmiałością. Przedstawiliśmy się sobie nawzajem, a następnie Misiaki zaprezentowały kolegom swoje poranne rytuały: różowy dzwoneczek, Pana Spryskiwacza, czy śpiewane powitanki. Potem była wspólna orkiestra klockowa i udawanie „dzieciaków- cudaków”. Poznawanie się szło nam coraz lepiej. Ani się obejrzeliśmy, a już bawiliśmy się w kole i parach. Czas nam mijał na wesołych tańcach i piosenkach. Widać było, że Misie i Jeżyki czują się ze sobą coraz swobodniej. Po zabawach zaprosiliśmy naszych gości na małą przekąskę i wymieniliśmy się upominkami. Potem nadszedł czas na swobodne zabawy w kącikach zainteresowań, podczas których dzieci udowodniły, że potrafią dzielić się zabawkami, organizować sobie czas wolny i zgodnie bawić. Na koniec poszliśmy razem na plac zabaw, gdzie było wiele okazji, by dalej zacieśniać nowe znajomości.
Dziękujemy Wam Jeżyki za przyjęcie naszego zaproszenia, miło spędzony czas i otwartość na nowe znajomości. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz w Tęczowym Przedszkolu wspólnie się pobawimy.
Misiowe panie

























