

W piątek (08.11.2024r.) w naszej placówce obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne do wspólnego świętowania. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie przeszliśmy do najważniejszego punktu spotkania, na który czekały nasze Kotki – „Przeglądu Piosenek i Wierszy Patriotycznych”. Zgłosiło się 11 ochotników: Ania, Bartek, Basia, Dawid, Eliza, Franek, Julia, Julia, Kornel, Kornelia, Michał. Każdy z nich wykazał się ogromną odwagą chcąc wystąpić przed tak wielką publicznością. Wszyscy zostali nagrodzeni głośnymi brawami! Nie zabrakło także pamiątkowych dyplomów oraz nagród.
Dodatkowo, 12 listopada, grupa Kotki zapaliła symboliczny znicz pamięci pod Pomnikiem Żołnierzy 42 Pułku Piechoty. Pomnik ten upamiętnia fakt odzyskania przez Polskę niepodległości oraz walczących żołnierzy 42 Pułku Piechoty. Była to niepowtarzalna szansa, aby poszerzyć wiedzę dzieci oraz rozwijać twórczą postawę „poszukiwacza historii”.
Jeszcze raz dziękujemy Kotkowym Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do występu poprzez naukę i utrwalanie wybranych wierszy, piosenek w domu. Bez Was ten Przegląd nie mógłby się odbyć! Dziękujemy także za przygotowanie biało-czerwonych strojów.
Podziękowania kierujemy również w stronę Dyrekcji, Nauczycieli i wszystkich zebranych przedszkolaków, za to, że pozostaliście z nami podczas „Przeglądu Piosenek i Wierszy Patriotycznych”. Dzięki Waszej obecności nasze Kotki poczuły się ważne i docenione! Dziękujemy!
Kotkowe Panie





























