

Bardzo cieszy nas fakt, że nasze Misiaki coraz lepiej rozumieją jak ważne w życiu każdego człowieka jest zdrowie i chętnie się uczą o tym, co należy robić, aby prawidłowo o nie dbać. Troskliwe Misie niedawno spotkały się z panią Bożenką, która pracuje jako pielęgniarka, ale też często pojawia się w naszym przedszkolu i wtedy czuwa nad zdrowiem wszystkich tęczowych przedszkolaków. Wizyta pani Bożenki służyła nam przede wszystkim do sprawdzenia i usystematyzowania misiowych wiadomości na temat zdrowia i jego elementów. Wspólnie z panią pielęgniarką ustaliliśmy, że właściwa higiena, odżywianie, ubiór dostosowany do pogody, ruch na świeżym powietrzu i sport wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Misiaki pochwaliły się wiedzą we wszystkich tych aspektach, słusznie podkreślając co się stanie jak dzieci i dorośli nie będą dbać o zdrowy styl życia. Postanowiliśmy więc nie tylko sumiennie zadbać o swoje zdrowie, ale również obiecaliśmy pani Bożence często mieć dobry humor i radosny uśmiech na ustach. A kiedy zdarzy się – niestety przeziębienie lub nawet jakaś choroba, to dzielnie będziemy przyjmować lekarstwa, które przepisze nam lekarz i wcale nie będziemy się bać wizyt w gabinecie lekarski, bo jesteśmy już dużymi, mądrymi czterolatkami. Na koniec pani Bożenka obdarowała nas dobrze wyposażoną apteczką i pokazała przy aktywnej asyście misiowych medyków jak prawidłowo założyć opatrunek Misiowi Lizaczkowi.
Bardzo dziękujemy pani Bożence, że pomimo swoich licznych obowiązków znalazła czas, by odwiedzić Troskliwe Misie i sprawdzić ich wiedzę na temat dbałości o zdrowie swoje i bliskich. Mamy nadzieję, że nasze działania i takie spotkania będą zachęcać dzieci i ich rodziców do kształtowania postaw prozdrowotnych, a szeroko rozumiane dbanie o zdrowie, nigdy nie będzie ciężarem a wyłącznie codzienną przyjemnością.
Misiowe panie

























