

Dnia 10 kwietnia 2025 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Był to szczególny czas zadumy i refleksji, dostosowany do wrażliwości najmłodszych. Celem spotkania było uczczenie pamięci ludzi, którzy dawno temu zostali bardzo niesprawiedliwie potraktowani. W prosty i delikatny sposób dzieciom wyjaśniono, że był to dzień pamięci o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę i którzy są dla nas ważni.
Z tej okazji wykonano patriotyczną dekorację, która nadała sali wyjątkowy i uroczysty charakter. W apelu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne: Biedronki, Jeżyki, Troskliwe Misie, Myszki, Kotki i Sówki. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, a następnie uczciliśmy pamięć ofiar symboliczną minutą ciszy.
W ramach wspólnej akcji każda z grup przygotowała biało-czerwone serduszka, które zostały przyczepione na specjalnie przygotowanej tablicy pamiątkowej. Gest ten był wyrazem pamięci i szacunku.
Na zakończenie każda grupa udała się pod Pomnik Mordu Katyńskiego, gdzie dzieci wspólnie zapaliły symboliczny znicz, oddając w ten sposób hołd ofiarom.
Dzięki takim wydarzeniom dzieci uczą się, czym jest pamięć, szacunek i miłość do ojczyzny – wartości, które będą im towarzyszyć przez całe życie.

















