

Troskliwe Misie dobrze wiedzą, że dzieci bez względu na płeć są tak samo ważne i wyjątkowe. Dlatego postanowiliśmy obchodzić jednocześnie Święto Dziewczynek i Chłopców. Wcześniej ustaliliśmy, że w tym dniu królować będą różnorodne, bajkowe przebrania, a tematem uroczystości będzie „Wyprawa po skarb”. Nasze święto rozpoczęły wesołe powitanki, prezentacje przebrań i oczywiście życzenia. Było miło i dość przewidywalnie. I wtedy wszystko się zmieniło… Do naszej sali „przypłynęła” w butelce mapa Wyspy Smutnych Książek i rozpaczliwa prośba o ich uratowanie. Misiaki, wielbiciele literatury, nie mogły zostać nieczułe na taką prośbę. Nie bez znaczenia była wizja zdobycia tam wyjątkowego skarbu. Z dołączonej mapy wynikało, że będziemy płynąć Oceanem Wyobraźni, więc natychmiast ją uruchomiliśmy i po chwili na naszym dywanie, niczym w porcie przycumował ogromny statek. Tylko ktoś pozbawiony wyobraźni mógłby zobaczyć w nim dziób i wiosła z parasoli, a ster z wielkiej pokrywki. Dla nas była to potężna jednostka pływająca. Rejs na Wyspę Smutnych Książek nie był łatwy. Na naszej drodze co i rusz stawały sztormy, na pokład wlewała się woda, ale żeglarze doskonale sobie poradzili i wkrótce naszym oczom ukazał się cel podróży. Na wyspie odnaleźliśmy pudełka z książkami, które zdążyły się już pokryć pajęczynami i kurzem. Stało się jasne, że na tej wyspie mieszkają książeczki, których nikt nie potrzebuje, nie bierze do rąk, nie czyta. Dzieci natychmiast przystąpiły do ratowania książek i tak długo się nimi zajmowały, aż te poczuły się potrzebne i szczęśliwe. Misja ratunkowa Misiowych dziewczynek i chłopców nie uszła uwadze strażnika wyspy, którym okazał się niezwykle sympatyczny wąż. Podarował on Troskliwym Misiom skarb w postaci dwóch bardzo ciekawych książek oraz super zakładki. Dostaliśmy też pozwolenie na zabranie z wyspy wszystkich pozostałych książek, które dzięki nam przestały być smutne. Gdy Misiowa misja dobiegła końca wsiedliśmy na statek i szczęśliwie powróciliśmy do naszego przedszkola. W tym dniu, na żeglarzy czekał jeszcze wyjątkowy podwieczorek wśród marynistycznych motywów i półeczka szczęśliwych książek.
Dziękujemy Rodzicom Misiaków za pomoc w zorganizowaniu „Wyprawy po skarb”, przygotowaniu przebrań dzieciom i zadbaniu, by w naszej sali, podczas wspólnego świętowania Dnia Dziewczynek i Dnia Chłopaków nie brakowało kwiatów, smakołyków i dobrego humoru. Dzięki Waszym staraniom nasza uroczystość miała wyjątkową oprawę.
Dziękujemy.
Misiowe panie

























