

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!
„Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej.
I kochaj tak jak dziecko,
I serce dziecka zawsze miej!”
To przesłanie towarzyszyło nam w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka, dlatego też postanowiliśmy wybrać się na piknik. Dzień rozpoczęliśmy od ukoronowania każdego Małego Kociaka opaską z wybranym przez niego motywem zwierzątka. Później był czas na odpoczynek na kocykach i zajadanie przygotowanych przekąsek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – były tam pyszne soczki, kabanosiki, owoce, chrupki i oczywiście troszeczkę słodkości na deser 🙂 Kotki zabrały też ze sobą plecaki z wodą – ku naszemu zaskoczeniu kryły się tam jeszcze inne niespodzianki, m.in. przytulanki, zabawki co również stanowiło uatrakcyjnienie naszego pikniku.
Gdy przyszedł czas na zabawę Kotki szybko ruszyły do dzieła. Każdy wybrał coś innego – jedni zajęli się tańcem przy znanych nam dziecięcych przebojach, inni grali w piłkę, puszczali styropianowy samolot, bańki mydlane, czy po prostu dali się ponieść zabawie z wykorzystaniem znajdującego się tam sprzętu sportowego. Jednym słowem nie było nawet chwili na nudę.
To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂 Wymarzona pogoda sprawiła, że Kotkom ciężko było zakończyć piknik i wrócić z powrotem do przedszkola na obiad. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wspólna przygoda!

























