

Dzień Mamy to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w Tęczowym Przedszkolu. Dlatego Misiaki celebrowały je kilka dni. Rozpoczęliśmy od otwarcia w naszej sali galerii złożonej z fotografii wszystkich mam i trzeba przyznać, że była to niesamowita wystawa, nieustannie oglądana przez dzieci. Przez cały tydzień wszystkie nasze zajęcia były o mamach: rozmowy, wierszyki, tańce, zabawy i prace plastyczne. Misiaki stworzyły też wystawę własnoręcznie narysowanych wizerunków mam i włożyły w te obrazki całe swoje serduszka. Przygotowały też mamusiom w prezencie uroczy zestaw śniadaniowy w postaci podkładki i serwetki. Zwieńczeniem obchodów Dnia Mamy był uroczysty koncert pod hasłem „Dla Mamy zakwitły, dla Mamy…”. O pomoc w jego przygotowaniu poprosiliśmy mamę Jasia i mamę Karola, które już kiedyś wspaniale sprawdziły się w naszych muzycznych przedsięwzięciach. Obie panie przyjęły zaproszenie i przybyły do sali Misiaków ze swoimi instrumentami: gitarą i elektrycznymi organami oraz mięciutkimi serduszkami, które miały za zadanie przytulić wszystkie dzieci od ich mam. Zaraz po przytulasach pojawił się jednak problem. Instrumenty zamiast rozpocząć koncert pokłóciły się, który z nich lepiej się do tego nadaje. Chwaliły się na przemian jak wspaniale są zbudowane, jak wyjątkowe dźwięki wydają i jak piękną muzykę potrafią zagrać. Kusiły, próbowały zdobyć poparcie dzieci i „przeciągnąć” je na swoją stronę. Na szczęście Misiaki wspólnie z mamą Jasia i mamą Karola doprowadziły do zgody pomiędzy instrumentami. Przekonały gitarę i organy, że choć są tak bardzo różne to jednakowo pięknie grają i nie muszą się spierać, kto ważniejszy. Pogodzone instrumenty postanowiły zagrać razem. Dzięki połączonym dźwiękom gitary i organów pięknie zabrzmiało „Sto lat” dla mam i piosenka „Żyj Mamusiu moja miła”. Wspaniale też udały się nam muzyczne zabawy z kwiatami i mieszkańcami łąki. Koncertowaliśmy w pełnej zgodzie i z radością, tańczyliśmy na „łące” walczyka w parach i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Wszystko to na cześć cudownych MAM naszych Misiaków, którym składamy najlepsze życzenia.
Każdej MAMUSI życzymy, by zawsze czuła, że w sercu swego dziecka zajmuje miejsce szczególne i mogła spełniać swoje marzenia, uszczęśliwiając tym samym siebie i swoich bliskich.
Serdecznie dziękujemy Mamie Jasia i Mamie Karolka za pomoc w organizacji koncertu z okazji Dnia Mamy. Dzięki Wam Misiaki mogły poznawać instrumenty, posłuchać utworów granych na żywo, bawić się przy muzyce i doskonalić swoje umiejętności.
Misiowe panie































