

Obejrzeniem wyjątkowego przedstawienia „Narodziny…….” w wykonani dzieci i pań z grup „Słoneczka”, rozpoczęliśmy szczególny dla nas dzień – dzień grupowej wigilii. Mieliśmy świadomość, że jest to już nasze ostatnie, tego typu spotkanie w tym gronie. Piękne i wzruszające przedstawienie, oglądaliśmy w wyjątkowym skupieniu zarówno ze względu na jego specyfikę oraz uczestnictwo w nim naszych kolegów – Leosia i Olafa, którzy mieli przyjemność wcielenia się w role króli. Po przedstawieniu, kolejna miła chwila – wspólne kolędowanie przy stajence. Wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaki. Radosne, z błyskiem w oku, ciepłem i radością w serduszkach, śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Ten wesoły i jakże świąteczny nastrój ponieśliśmy do swoich sal, by móc dalej celebrować ten dzień. Jak tradycja każe, rozpoczęliśmy od ubierania choinki. Każdy miał w tym swój udział, dlatego świąteczne drzewko stało się główną ozdobą naszej sali. Z nakrywaniem stołu i jego dekoracją, poradziliśmy sobie znakomicie, rozpoczynając naturalnie od włożenia pod obrus garstki sianka. Stroiki, świece, lampki, aromatyczne, utkane goździkami mandarynki – utworzyły dekorację naszego stołu, na którym pojawiły się wigilijne potrawy. Był czerwony barszczyk z krokietem, makowiec, własnoręcznie robione pierniczki,bakalie i kompot z suszu. Do degustacji przystąpiliśmy po wzajemnym złożeniu sobie życzeń i przełamaniu się opłatkiem. Ponownie popłynęły kolędy. Zrobiło się nastrojowo, ciepło, magicznie i bardzo świątecznie. Zwieńczeniem były naturalnie upominki, skrzętnie ukryte przez Mikołaja. Troszkę czasu zajęło nam ich poszukiwanie, ale uwierzcie…było warto. W ułamku sekundy rozpakowaliśmy wszystkie pudełeczka. W mgnienia oka, z klocków, o których marzyliśmy powstawały niesamowite budowle.
Ach, święta, święta. Kochamy je, bo dostarczają dużo pozytywnych emocji, wrażeń, pomagają nam być lepszym człowiekiem – tym małym i tym dużym, bogatszym w uczucia i empatię.
To była nasza ostatnia wigilia w takim gronie. Mamy nadzieję, że wrażenia towarzyszące przedszkolnym spotkaniom wigilijnym zapadną w sercach dzieci na długo.
W Nowym Roku wszystkim naszym Czytelnikom
życzymy
samych pogodnych, zdrowych, pełnych szczęścia i miłości dni –
Panie i dzieci z grupy „Myszki”















