

Dnia 9 lutego w naszej grupie Kotki odbyło się jakże ważne spotkanie. Gościem specjalnym był ratownik medyczny pan Kamil Więcko.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu.
Przedszkolaki dowiedziały się przede wszystkim pod jaki numer telefonu należy zadzwonić, w sytuacji, gdy zdaży się wypadek. Pan Kamil podczas tego niezwykłego spotkania nauczył dzieci wierszyka, który pozwoli im w każdej chwili przypomnieć numer alarmowy. Dzięki temu Kotki bardzo szybko zapamiętały kolejność cyferek
„Jedna głowa
Jedno serce
I dwie ręce”
Podczas tego spotkania przedszkolaki uświadomiły sobie jak ważna jest znajomość pierwszej pomocy. Miały okazję nauczyć się, jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można pomóc dopóki nie przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacji, ćwicząc na fantomie.
Dziękujemy Panu Kamilowi za miłe i pouczające spotkanie. Przedszkolaki na pewno wiele zapamiętały z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy w razie zagrożenia życia i zdrowia. Serdecznie dziękujemy również Pani Małgorzacie – mamie Michała, za współpracę i zorganizowanie warsztatów z udziałem Pana Ratownika oraz podarowanie dzieciom tematycznych kolorowanek, które sprawiły im dużo radości. DZIĘKUJEMY!
Przedszkolaki i Panie z grupy Kotki























