

Teatr od dawna fascynuje Troskliwe Misie. W tym roku dużo naszych działań nawiązywało do sztuki teatralnej, bawiliśmy się w aktorów, stworzyliśmy nasz Misiowy Teatr, przygotowaliśmy własne przedstawienie o lwie Leonku i w ogóle nie ma dnia, by nie pojawiła się u nas jakaś parateatralna zabawa. Naprzeciw tym zainteresowaniom wyszli rodzice Misiaków i ufundowali dzieciom autokarowy wyjazd do Teatru Lalek na spektakl „Lenka”.
Spieszymy poinformować, że była to doskonała inwestycja. Dzieci podczas tej bezsłownej sztuki przeżyły niezwykłe emocje. Historia samotnej dziewczynki, o ogromnej wyobraźni, poszukującej przyjaźni bardzo nas poruszyła. Była to piękna lekcja tolerancji i akceptacji odmienności. Kiedy po powrocie do przedszkola dzieliliśmy się opiniami i przeżyciami, można było przekonać się, jak wiele dzieci zrozumiały z tej sztuki, mimo, że nie padło w niej żadne słowo. Warto też odnotować, że trafiliśmy akurat na jubileuszowe przedstawienie, dlatego po brawach zaintonowaliśmy gromkie Sto Lat. Na pamiątkę dzieci otrzymały oryginalne obrazki wykonywane przez Lenkę podczas licznych spektakli. Aktorzy zaproponowali, by w przedszkolu dzieci dodały do nich własne szczegóły i kolory, co oczywiście uczyniliśmy. Zachwycający jest poziom artystyczny naszego Teatru Lalek i wspaniale, że małe Troskliwe Misie mogły być choć przez chwilę jego częścią.
Misiowe panie
















